top of page

czw., 24 lut

|

wstęp wolny - rejestracja

WAŻKA - spektakl teatru GO-Q ODWOŁANY!

Z powodu choroby aktorki spektakl został odwołany

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
WAŻKA - spektakl teatru GO-Q ODWOŁANY!
WAŻKA - spektakl teatru GO-Q ODWOŁANY!

Czas i lokalizacja

24 lut 2022, 19:00

wstęp wolny - rejestracja, Grodzka 3, 75-002 Koszalin, Polska

O wydarzeniu

Teatr Go-Q powstał w grudniu 2011 r. Pod opieką instruktorki teatralnej Barbary Sroki miał integrować pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim.

Publiczność ustrońska przyzwyczajona była do bywania w GOK-u na imprezach okolicznościowych , artyści Teatru Go-Q włączyli się zatem w organizację takich imprez, prezentując na nich wiersze, piosenki i krótkie skecze.

Brali także co roku udział w akcji Narodowego Czytania. Od 2015 roku w repertuarze Teatru Go-Q znalazły się spektakle dla dzieci. Dużo radości sprawiała nam realizacja scenariuszy Izabeli Degórskiej, takich jak „Bajka o szczęściu”, „Kruszynka”, „Moc prezentów”, „Humba-bumba-bang” i Marty Guśniowskiej „O rybaku i rybce” oraz „A niech to gęś kopnie”. Dzięki tym spektaklom znacznie wzrosła popularność naszego teatru.

Zespół Teatru Go –Q powiększał się z każdym sezonem. W 2017 roku dołączyła do nas Anna Masiak, która poza talentem aktorskim odkryła w sobie talent dramatopisarski.

Zrealizowaliśmy do tej pory pięć jej sztuk : trzy komedie: „Być kobietą”, „Być kobietą 2”, „Bajkowy Galimatias” oraz dwie sztuki poruszające ważne problemy społeczne: „Koliber” (o przemocy) i „Ważka” (o alkoholizmie).

Do realizacji dwóch ostatnich spektakli w 2019 roku dołączyła działająca również pod opieką Barbary Sroki grupa młodzieżowa

W ostatnim sezonie zrealizowaliśmy kolejną sztukę Jana Sokolnickiego pt. „Zanim będę”, w której autor odniósł się do trwającej pandemii.

Mimo trudnego tematu udało nam się przemycić odrobinę humoru. Obecnie przygotowujemy kolejny spektakl poetycki w oparciu o wiersze Zofii Majewskiej pt. „W skrzydłach anioła” – premierę planujemy na marzec 2022 roku .

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page