top of page

czw., 26 sty

|

Teatr Dialog

SŁOŃ - monodram

Monodram „Słoń” to spowiedź człowieka przebywającego w celi śmierci. Skazany za pochodzenie, wspomina swoje życie, które dostało się w tryby totalitarnej machiny śmierci.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
SŁOŃ - monodram
SŁOŃ - monodram

Czas i lokalizacja

26 sty 2023, 19:00

Teatr Dialog, Grodzka 3, 75-002 Koszalin, Polska

O wydarzeniu

Autor tekstu: Łukasz Staniszewski Występuje: Dariusz Siastacz

Monodram „Słoń” to spowiedź człowieka przebywającego w celi śmierci. Skazany za pochodzenie, wspomina swoje życie, które dostało się w tryby totalitarnej machiny śmierci.

Spektakl otrzymał wyróżnienie w kategorii debiut dramaturgiczny na 8.Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2020” w Koszalinie.

Dariusz Siastacz - laureat wielu nagród, m.in. Prezydenta Miasta Gdyni, czy Grand Prix za monodram "Chodnik" na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu. Współpracuje z Teatrem Buffo i Teatrem Ochoty w Warszawie. Na co dzień pracuje w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Dariusz Siastacz ukończył w roku 1981 Wydział Aktorski w PWSFiT im. L.Schillera w Łodzi. Występował w teatrach: Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu (1981-82), Muzycznym im. Baduszkowej w Gdyni (1982-94), Teatrze im. Horzycy w Toruniu (1993-95), Atelier w Sopocie (1994, 1996), Teatrze Polskim w Bielsko-Białej (1999), Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu (2001). Współpracuje z Teatrem Buffo i Teatrem Ochoty w Warszawie. Od 2017 roku w Teatrze im. A. Sewruka w Grudziądzu. Grał m.in.w filmach: “Ja i mój tata”, “Labirynt świadomości”, “Kochaj”, “Kamienie na szaniec”, “Powidoki”, “Bodo”. W serialach, m.in. w: „Plebania”, „Ojciec Mateusz”, “Dziewczyny ze Lwowa”, “Prawo Agaty“, "Mrok”, “Miasto z morza”, “Układ Warszawski”, “Czas honoru”, “Misja Afganistan”, “Służby Specjalne”, “Wataha”. Najbardziej kojarzony jest z rolami tytułowymi w "Kontrabasiście" i "Zorbie", w których mógł pokazać swoje umiejętności muzyczne i wokalne. Szerszej publiczności znany jest z serialu Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny.

*** Łukasz Staniszewski – autor sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. Otrzymał nagrody m.in.: III miejsce w konkursie Teatru Polskiego Radia za słuchowisko pod nazwą "Znajdź historie/ę" pt. „Siłacze” oraz nagroda na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za tekst „Zachwyceni”.

Bilety

  • SŁOŃ

    miejsca nienumerowane

    30,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page