top of page

sob., 16 mar

|

Teatr Dialog

PODRÓŻE - poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Widowisko muzyczno-plastyczne inspirowane wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
PODRÓŻE - poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
PODRÓŻE - poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Czas i lokalizacja

16 mar 2024, 18:00

Teatr Dialog, Grodzka 3, 75-002 Koszalin, Polska

O wydarzeniu

Niezwykła podróż w „..szeroką przestrzeń liczoną w głębokość spojrzeń…”, podróż dla każdego. Poezja, słowa, muzyka, śpiew, obrazy.

Koncert do wybranych wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, wierszy nie tych, znanych, dotyczących czasów okupacji, ale wierszy pełnych nadziei i piękna, rozbudowanych metafor, elementów ze świata baśni, mikroprzyrody, otoczonych aurą nastrojowości.

Na scenie trio muzyczne - absolwentka szkół muzycznych w Czechach, pochodząca z Liberca Petra Linowiecka, która do wybranych, nastrojowych wierszy skomponowała muzykę. Akompaniuje jej na wiolonczeli Kamila Wasiak, absolwentka koszalińskiej szkoły muzycznej i Akademii Muzycznej w Gdańsku, założycielka Stowarzyszenia „Poczuj sztukę”. Na scenie pojawi się też Radosław Linowiecki, grający na afrykańskim bębnie - djembe.

Krzysztof Kamil Baczyński to również talent plastyczny. Tworzył grafiki, obrazy do swoich wierszy, okładek tomików i bajek. Niezwykłe połączenie obrazu i słowa. Stąd na scenie w trakcie koncertu pojawiać się będą obrazy koszalińskiej malarki Elżbiety Elly. Obrazy pełne skojarzeń i uczuć do śpiewanych na scenie wierszy.

Występują:

Petra Linowiecka - harfa, śpiew

Kamila Wasiak - wiolonczela

Radosław Linowiecki - djembe

Elżbieta Elly - malarstwo

Bilety

  • Podróże

    miejsca nienumerowane

    30,00 zł
    Wyprzedane

To wydarzenie jest wyprzedane

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page