top of page

sob., 24 wrz

|

wstęp 30 zł Teatr Dialog Koszalin

KRAINA ŁAGODNOŚCI - koncert

Kraina Łagodności - z koncertem jubileuszowym wystąpi zespół BYLE DO GÓRY oraz Wal Jarosz i Bogdan Żołnierowicz

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
KRAINA ŁAGODNOŚCI - koncert
KRAINA ŁAGODNOŚCI - koncert

Czas i lokalizacja

24 wrz 2022, 19:00

wstęp 30 zł Teatr Dialog Koszalin, Grodzka 3, 75-002 Koszalin, Polska

O wydarzeniu

Zespół poezji śpiewanej BYLE DO GÓRY po raz pierwszy w Koszalinie!

 Wystąpią również: Wal Jarosz, malujący swój artystyczny świat nie tylko pędzlem, ale i gitarą oraz kołobrzeski bard Bogdan Żołnierowicz.

BYLE DO GÓRY świętują w tym roku 10 lat swojego istnienia w gościnnej przestrzeni Krainy Łagodności. Umiłowanie do gór, wędrówek, przebywania wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach, to główne napędy funkcjonowania Zespołu. Ich najbardziej naturalnym środowiskiem są górskie szlaki, kameralne spotkania przy muzyce i cieple ognisk. Malują dźwiękami, które potrafią poruszyć najczulsze struny duszy. Jest to twórczość do zasłuchania się, zauroczenia i zachowania w zakamarkach serc. Są inicjatorami i organizatorami corocznych, lipcowych spotkań z poezją śpiewaną z Krainy Łagodności 16 POŁUDNIK, w swoim dorobku posiadają dwie płyty i materiałna trzecią. Jerzy Hołownia - założyciel i lider zespołu – do swych kompozycji zawsze wybiera świetne teksty, a muzyką wydobywa piękno poezji. Gra na gitarze, harmonijce i śpiewa. To spod jego wrażliwych zmysłów wychodzą wszystkie piosenki śpiewane w Zespole. Bartłomiej Hołownia - w zespole gra na gitarze i śpiewa. To dzięki niemu wykonywane piosenki, zyskują bogatsze życie, bowiem Bartek, były chórzysta, znakomicie aranżuje i rozkłada zespołowe głosy. Jego gitarowe solówki, to wysmakowane dźwięki, w których czuć świetne muzyczne wyczucie, bluesowe i rockowe korzenie. Leszek Trząski - skrzypek, który piękną barwą instrumentu i wirtuozerskimi popisami urozmaica i dopełnia melodie granych utworów. Jego słynne solówki i sceniczny wdzięk, to wizytówka zespołu. Joanna Ulowska - wokalistka, która nazwę Byle do Góry potraktowała serio, stając się specjalistką od bujania w obłokach. Konferansjerka i ruch sceniczny, to jej kluczowe zadania.

Wall Jarosz - koszaliński artysta malarz, swoje prace prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych regionalnych, na terenie Polski i zagranicy. Założyciel grupy twórczej Group 4, stworzył projekt Real, czyli spotkania artystów z sieci w Galerii Realnej Antresoli Muzeum Koszalińskiego. Odpoczywając śpiewa i gra na gitarze, w Dialogu wykona własne kompozycje, w tym Szantę Mieleńską (sł. Dana Jurszewicz).

Bogdan Żołnierowicz - podharcmistrz w stanie spoczynku, nałogowy turysta. Zamiłowanie do poezji śpiewanej zainicjowały przed laty górskie wędrówki po ulubionych Beskidach i Pieninach. Najczęściej Pana Bogdana można spotkać w kołobrzeskiej Tawernie Fiddler's Green podczas Tawernianych Śpiewanek. Na scenie prezentuje wszystko, co ma dobry tekst. Przedstawi poezję śpiewaną – utwory autorskie, szanty i piosenki morskie.

Bilety

  • kraina łagodności

    miejsca nienumerowane

    30,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page